.

Říjen 2014

Pavlína Pořízková

31. října 2014 v 8:28 Autogramy - ostatní
Včera jsem navštívila křest knížky Martiny Formanové Případ Pavlína a hosty byly bývalá supermodelka Pavlína Pořízková a její maminka Anna. Když Pavlína přišla, vypuklo davové šílenství, hlavně ze strany fotografů (bylo to snad ještě horší, než když byl v Karlových Varech Mel Gibson). Vrhli se na ni se svými foťáky a Pavlína jen dokola opakovala "co na mně vidíte, vždyť já už su stará baba" s roztomilým hanáckým přízvukem :-). Hned v úvodu oznámili, že Pavlína bude podepisovat jen knížku a kdo měl koupenou knížku, tak tomu byla ochotná podepsat ještě 1 fotku, ale víc ne. Všechny tři dámy byly úžasné a milé, byla to dobrá akce, jen ti fotografové... Chápu, že je to jejich práce, ale cvakat jak o život stovky fotek a nedat prostor dalším, to už je trochu nad mé chápání.

Tak tady jsou mé včerejší úlovky a pár momentek.

V knížce jsou podepsané autorka Martina Formanová, Pavlína a její maminka Anna. Mimochodem Pavlína je stejný ročník jako já, takže při pohledu na ni, moje sebevědomí značně pokleslo a její mamince je prý přes sedmdesát (nechce se mně tomu věřit), a to se moje sebevědomí úplně vytratilo :-).
Pavlína Pořízková
Martina Formanová

Pár momentek z mobilu

Vlevo Martina Formanová, uprostřed maminka Pavlíny Anna a vpravo Pavlína.
Lino Facioli

30. října 2014 v 7:23 Autogramy - film, TV, divadlo
Po dlouhé době další přírůstek do sbírky autogramů ze Hry o trůny. Lino Facioli si zahrál Robina Arryna. K podepsaným fotkám přidal i milý dopis.

Odesláno: dopis, 3 fotky a obálka se známkou - 5. 6. 2014

Obdrženo: všechny fotky podepsané a věnované - 24. 10. 2014


Adresa:

Lino Facioli
United Agents
12-26 Lexington Street
London W1F 0LE
United Kingdom
Louise Fletcher

29. října 2014 v 15:28 Autogramy - film, TV, divadlo
Herečku Louise Fletcher budou znát především příznivci Formanova Přeletu nad kukaččím hnízdem, kde hrála skvěle vrchní sestru.

Odesláno: dopis, 3 fotky a obálka se známkou - 5. 6. 2014

Obdrženo: všechny fotky podepsané a věnované - 23. 10. 2014


Adresa:

Louise Fletcher
Barneston Vorporation
1520 Camden Avenue
Apt. 105
Los Angeles, CA 90025 .- 3443
USA

Severská krimi

26. října 2014 v 17:14 Autogramy - spisovatelé


Jsem knihomol. Čtu hodně a mám samozřejmě ráda i severskou krimi. Mám ráda Larssona, Nesba, ale absolutní jedničkou na poli severské detektivky je pro mne švédský spisovatel Johan Theorin. Proto jsem byla nadšená, že navštívil Českou republiku a včera se v Neoluxoru v Praze konala autogramiáda, které se zúčastnil spolu s finskou spisovatelkou Leenou Lehtolainen.

Theorinovy knížky doporučuju všem, kteří mají rádi severskou detektivku, zejména jeho tetralogii odehrávající se na ostrově Öland. Všechny 4 knížky jsou propojené postavou starého námořníka Gerlofa, kriminální zápletka má vždy nádech tajemna, ale hlavně autor úžasně zachytil drsnou atmosféru ostrova. Když čtu jeho knížky, mám pocit, že sedím na pobřeží ostrova, dívám se na moře a prožívám ten příběh. To se mně při čtení knížek moc často nestává :-). Kromě této čtyřdílné série napsal ještě detektivní román Skrýš, který také nemá chybu :-)
Druhým hostem včerejší autogramiády byla finská spisovatelka Leena Lehtolainen. Je nejpopulárnější finskou autorkou detektivek, v současné době patří k nejčtenějším a nejpřekládanějším autorům detektivek. Hlavní hrdinkou jejích kriminálních románů je komisařka Maria Kalliová, kromě knih s touto hrdinkou vydala autorka romány s další ženskou hrdinkou nazvané Bodygardka a Bodygardka II. Určitě stojí za přečtení.
Setkání s oběma spisovateli bylo velmi příjemné a já jsem ráda, že se mně zase podařilo malinko rozšířit sbírku podepsaných knížek. Před autogramiádou proběhla malá beseda, která byla hodně zajímavá i tím, že autoři mluvili ve svých rodných jazycích, tedy švédštině a finštině. No nechci říct, že jsem nepoznala rozdíl, nějaké odlišnosti mezi švédštinou a finštinou jsou, ale kdyby na mě teď někdo těmito jazyky promluvil, tak už bych nepoznala co je co :-).

Anton Adamčík

25. října 2014 v 8:03 Autogramy - ostatní
Redaktor TV JOJ. Získáno výměnou. Díky!Zuzana Tlučková

23. října 2014 v 8:02 Autogramy - film, TV, divadlo
Další přírůstek do slovenského seriálu Panelák. Získáno výměnou. Díky!Gabriela Kratochvílová

21. října 2014 v 7:51 Autogramy - ostatní
Moderátorka TV Prima. Získáno výměnou. Díky!Stanislav Bartůšek

20. října 2014 v 8:50 Autogramy - ostatní
Získáno z České televize.Filip Tomsa

18. října 2014 v 8:45 Autogramy - film, TV, divadlo
Dárek. Děkuji.Martin Zounar

16. října 2014 v 8:34 Autogramy - film, TV, divadlo
Dárek, za který moc děkuji.Vladimír Mišík

12. října 2014 v 14:56 Autogramy - hudba, zpěv
Český hudebník a zpěvák. Nejraději mám jeho písničky Variace na renesanční téma a Stříhali dohola malého chlapečka.Vladimír Škutina

10. října 2014 v 14:52 Autogramy - spisovatelé
Vladimír Škutina byl český publicista, humorista a spisovatel. Knížku s jeho podpisem jsem objevila kdysi v antikvariátu.Chiara Caselli

8. října 2014 v 14:39 Autogramy - film, TV, divadlo
Autogram této zajímavé italské herečky mně věnovala před časem milá kolegyně sběratelka. Byl získán při osobním setkání. Díky!


Ben Miller

4. října 2014 v 7:00 Autogramy - film, TV, divadlo
Ben Miller je britský komik, herec a režisér. Má na svém kontě spoustu seriálů, já ho nejvíc znám ze seriálů Pravěk útočí a Smrt v ráji.

Odesláno: dopis, 3 fotky a obálka s adresou - 20. 8. 2014

Obdrženo: všechny fotky podepsané a věnované - 2. 10. 2014

Adresa:

Ben Miller
Independent Talent Group Ltd.
40 Whitfield Street
London W1T 2RH
United Kingdom


Ondřej Moravec

2. října 2014 v 7:00 Autogramy - sport
V pondělí na mne po dlouhé době čekala v poštovní schránce obálka a v ní autogramy od českého biatlonisty, trojnásobného olympijského medailisty ze ZOH v Soči 2014 Ondřeje Moravce. Psala jsem mu v únoru a tak už jsem ani odpověď nečekala, o to milejší to je překvapení, že nezapomněl. Psala jsem na adresu, kterou má na své fb stránce. Podepsal všechny tři fotky, poslední dávám do výměn.

Odesláno: dopis, 3 fotky a obálka s adresou - 21. 2. 2014

Obdrženo: všechny fotky podepsané - 29. 9. 2014