.

Leden 2012

Karel Höger - herec

31. ledna 2012 v 7:13 Autogramy - film, TV, divadlo

Tento skvost do mé sbírky jsem objevila v jednom holešovickém antikvariátu. Podpis herce je na fotce z filmu Okouzlená.Táňa Pauhofová - herečka

27. ledna 2012 v 17:42 Autogramy - film, TV, divadlo

Dneska mně udělala velkou radost mladá slovenská herečka Táňa Pauhofová. Posílala jsem jí tři fotky a obálku s mojí nadepsanou adresou a nalepenými slovenskými známkami. Ona nejen že podepsala všechny tři fotky, ale přidala ještě další dvě vlastní a protože se do malé obálky nevešly, poslala je ve velké obálce. Takže zaplatila sama celé poštovné a ještě mně vrátila tu moji obálku se známkami a tak ji můžu znovu použít. A navíc mně napsala i velmi milý, jednostránkový dopis. Taková ochota a vstřícnost už se moc nevidí :-). Psala jsem jí do Slovenského národního divadla v Bratislavě.


Odesláno: dopis, 3 fotky a obálka se známkou - 30. 12. 2011

Obdrženo: 5 podepsaných fotek - 27. 1. 2012

Otomar Korbelář - herec

26. ledna 2012 v 14:10 Autogramy - film, TV, divadlo

Tohoto prvorepublikového herce není třeba představovat. Myslím, že skoro každý viděl třeba film Prstýnek :-)Jiří Štěpnička - herec

24. ledna 2012 v 18:11 Autogramy - film, TV, divadlo

Dneska mě čekalo ve schránce hodně milé překvapení, protože panu Štěpničkovi jsem psala už před více než rokem! Psala jsem mu do Národního divadla v Praze.

Odesláno: dopis, 2 fotky a obálka se známkou - 1. 11. 2010

Obdrženo: obě fotky podepsané a věnované - 24. 1. 2012

Richard Gere - herec

23. ledna 2012 v 16:44 Autogramy - film, TV, divadlo

Opožděný, ale úžasný vánoční dárek od kamaráda.Martin Stránský - herec

19. ledna 2012 v 7:14 Autogramy - film, TV, divadlo


Úžasný dabér, jehož hlasem promlouvá např. Dr. House, skvělý herec nejen televizní, ale také divadelní. Z autogramů mám ohromnou radost, protože už jsem je moc nečekala a navíc mně přidal k mým fotkám podepsanou kartu z Ordinace, kterou ještě nemám, takže super :-). Psala jsem do Tylova divadla v Plzni.


Odesláno: dopis, 3 fotky a obálka se známkou - 22. 4. 2011

Obdrženo: všechny moje fotky + jedna od něj podepsané - 18. 1. 2012


Jana Drbohlavová - herečka

18. ledna 2012 v 7:23 Autogramy - film, TV, divadlo

Herečce Janě Drbohlavové známé např. z filmu Dívka na koštěti nebo seriálu Arabela jsem psala do divadla ABC v Praze. Za autogramy jsem moc ráda!

Odesláno: dopis, 3 fotky a obálka se známkou - 16. 9. 2011

Obdrženo: všechny fotky podepsané - 17. 1. 2012Ivan Trojan - herec

18. ledna 2012 v 7:20 Autogramy - film, TV, divadlo
Autogramy skvělého herce Ivana Trojana už mám, ale mám hrozně ráda film Příběhy obyčejného šílenství a tak jsem chtěla mít podepsané i fotky z tohoto filmu. Posílala jsem mu 2 fotky z filmu, 1 kartu z ČT. Všechny podepsal a ještě přiložil vlastní fotku s hezkým věnováním. Psala jsem do Dejvického divadla v Praze.

Odesláno: dopis, 3 fotky a obálka se známkou - 30. 12. 2011

Obdrženo: všechny moje fotky + jedna jeho vlastní podepsané - 17. 1. 2012

Lída Baarová - herečka

16. ledna 2012 v 11:16 Autogramy - film, TV, divadlo


Herečku Lídu Baarovou není třeba představovat. Stala se jednou z našich nejznámějších prvorepublikových hereček, její osud nebyl zrovna lehký. Za autogram jsem moc ráda, je na velké stránce z památníku A5 s nalepenou fotografií, takže věřím, že je originální, protože zrovna u Lídy Baarové se objevuje hodně padělaných podpisů na fotografiích.

Sam Neill - herec

12. ledna 2012 v 17:55 Autogramy - film, TV, divadlo
Z dnešního autogramu mám velkou radost a bylo to i velké překvapení, protože podpisy od Sama Neilla mně přišly po více než 2 letech! Jsem strašně ráda, že alespoň jedna fotka je i věnovaná. Adresu sem nedávám, protože jsem mu psala do agentury v Londýně, ale obálka přišla z Nového Zélandu.

Odesláno: dopis, 2 fotky a obálka se známkou - 22. 9. 2009

Obdrženo: obě fotky podepsané - 12. 1. 2012
Jindřich Plachta - herec

12. ledna 2012 v 8:50 Autogramy - film, TV, divadlo

Můj oblíbený herec z filmů pro pamětníky. Fotka je z filmu Městečko na dlani.


Karel Fiala - herec

10. ledna 2012 v 18:39 Autogramy - film, TV, divadlo

Dneska na mne v poštovní schránce čekaly autogramy od herce Karla Fialy. Vytvořil spoustu divadelních rolí v Hudebním divadle v Karlíně, ale nejznámější se stala jeho filmová role, a to Limonádový Joe ve filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera. Na jedné z fotek je podepsaná i jeho manželka Věra Vlková, operetní zpěvačka.

Odesláno: dopis, 3 fotky a obálka se známkou - 30. 12. 2011

Obdrženo: 3 moje fotky a 1 jeho podepsané - 10. 1. 2012

Autogramy z výměny

9. ledna 2012 v 8:45 Autogramy - film, TV, divadlo

Tyto krásné autogramy mám z výměny od Ejme. Moc díky!


Zdeněk JunákHelena Štáchová a Martin KlásekJaroslav Bába


Antonie Nedošinská - herečka

6. ledna 2012 v 11:21 Autogramy - film, TV, divadlo

Herečka Antonie Nedošinská se stala skvělou a legendární realistickou herečkou různých rozšafných a hodných matek, tetiček, rázných manželek apod. I v malém prostoru skvěle dokázala vytvořit složité charaktery, třeba i několika gesty. Své hřejivě lidské role, které se staly u diváků nadmíru oblíbené, sehrávala zejména prací s tělem, mimikou a výslovností. Bohužel její herectví, kvůli nedocenění její osoby, nemohlo plně vyniknout. Velmi často ve filmech tvořila dvojici s Theodorem Pištěkem.

Z filmografie:
např. Matka Kráčmerka, Studentská máma, Barbora řádí, Kariéra matky Lízalky, Klapzubova jedenáctka a další a další.

Zdroj: csfdVít Olmer - režisér, herec

5. ledna 2012 v 17:01 Autogramy - film, TV, divadlo
Včera mně jako spoustě dalších přišly autogramy od režiséra a herce Víta Olmera. Je to první "poštovní" autogram tohoto roku. No ono jich moc přibývat nebude, protože už dost dlouho posílám jen minimum dopisů. Ale naštěstí mám na blog stále co dávat, protože mám v záloze ještě hodně autogramů, které jsem buď dostala, vyměnila nebo zakoupila. Vítu Olmerovi jsem psala na soukromou adresu a proto ji tady nezveřejňuji.

Odesláno: dopis, 2 fotky a obálka se známkou - 30. 12. 2011

Obdrženo: obě fotky podepsané - 4. 1. 2012

Růžena Šlemrová 2 - herečka

4. ledna 2012 v 13:50 Autogramy - film, TV, divadlo
Herečka Růžena Šlemrová je moje srdeční záležitost :-), spolu s Natašou Gollovou moje neoblíbenější prvorepubliková herečka. Jeden její krásný autogram už mám (dostala jsem ho kdysi od kamarádky k narozeninám) a podívat se na něj můžete tady v galerii, ale když jsem viděla v aukci na www.autogram.cz tuto krásnou fotku, tak prostě musela být moje.


Pravá dáma českého filmu, kterou si nemůžeme představit jinak, než v honosných róbách, se šperky a zabranou do duchaplné společenské konverzace - vytvořila nezapomenutelné typy tetinek a matinek hlavních hrdinů ve většině filmů třicátých a čtyřicátých let. Právě zvukový film odhalil její přednosti a tak se stala jednou provždy symbolem energických a upovídaných dam z vysoké společnosti v honosných róbách a navíc se smyslem pro humor, samozřejmě ironický a jízlivý.

Z filmografie:
např. Andula vyhrála, Paní Morálka kráčí městem, Čtrnáctý u stolu, Hostinec u Kamenného stolu, Katakomby, Řeka čaruje nebo i Dovolená s Andělem a další a další.

Zdroj: csfd

Raoul Schránil - herec

3. ledna 2012 v 10:00 Autogramy - film, TV, divadlo

Dalším do mé sbírky prvorepublikových herců je Raoul Schránil.

Na filmovém plátně vynikl nejvíce jeho zjev, vrozený šarm, dokonalé uhlazené společenské vystupování a chování, jež přesně pasovalo pro úlohy mladíků a mužů z lepší společnosti, světáků a lvů salónů.

Z filmografie:
např. Holka nebo kluk, Dva týdny stěstí, Přítelkyně pana ministra, Nebe a dudy, Eva tropí hlouposti, Kristián, Roztomilý člověk a další a další.

Zdroj: csfd